UWAGA!

Niniejsza strona nie jest już aktualizowana.

Zapraszamy na www.mlodziez.pttk.pl

2009- Rok Dzieci i Młodzieży w PTTK

2009- Rok Dzieci i Młodzieży w PTTK

Wybieram wędrowanie. Poradnik młodego turysty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Paweł Zań   
Wtorek, 01 Grudzień 2009 00:00

Wybieram wedrowanie„Wybieram wędrowanie. Poradnik młodego turysty” to kompendium wiedzy dla młodego turysty: co zrobić i jak się przygotować do wędrówki, wskazówki jak bezpiecznie wędrować. Vademecum zawiera również informacje o miejscach wartych zobaczenia, poznania ich wartości antropogenicznych i przyrodniczych.

 

Publikacja została przygotowana przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego jako jeden z elementów realizacji "Roku Dzieci i Młodzieży".  Od stycznia dystrybuowana będzie poprzez oddziały PTTK, Kuratoria Oświaty, zaprzyjaźnione organizacje do szkół na terenie Polski. Niniejsza strona, będzie na bieżąco aktualizowanym, uzupełnieniem treści opublikowanej książki.
Poradnik zawiera informacje o organizacjach pozarządowych, z którymi młodzież może spotkać się w szkole: PTTK, ZHP, LOP czy PTSM. Obejmuje propozycje zagospodarowania czasu wolnego poprzez zdobywanie odznak krajoznawczych i turystycznych PTTK, odznaki miłośnika schronisk PTSM czy sprawności harcerskich.

Wydawnictwo książkowe podzieliliśmy na kilka części m.in.:
WĘDRUJEMY: jak przygotować się do wycieczki pieszej, górskiej, kajakowej, rowerowej; ubiór w zależności od rodzaju wędrówki, pory roku; ekwipunek na wyprawę krótszą i dłuższą, co zabrać do apteczki a także jak udzielić pierwszej pomocy na trasie, w nagłych wypadkach; warunki atmosferyczne podczas wędrowania, jak zachować się w czasie mgły, burzy itd.
SZLAKI CZEKAJĄ. Rozdział, w którym w każdym z 16 województw zaproponowaliśmy szlaki piesze, rowerowe, z zaznaczeniem atrakcji turystycznych, miejsc noclegowych, odniesieniem do stron www, gdzie można znaleźć większą ilość informacji o danym województwie, noclegach, gastronomii i szlakach turystycznych. W tej części opisujemy jak w Polsce oznakowane są poszczególne rodzaje szlaków, jak czytać mapę, zapoznajemy młodego czytelnika z podstawowymi znakami topograficznymi. Szlaki pokazujemy na wycinkach mapy.
NIE TYLKO PODRÓŻOWAĆ. Zdobywamy odznaki turystyczne i krajoznawcze. Przedstawiamy te przeznaczone dla młodych turystów.
W PRZYJAŹNI Z PRZYRODĄ. Omawiamy zasady wędrówek po terenach chronionych.

W niniejszej zakładce prezentujemy linki do ciekawych stron, utworzyliśmy małą biblioteczkę z pozycjami przydatnymi młodym turystom i krajoznawcom.

Poradnik został dofinansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Wersję "on-line" poradnika można przeczytać tutaj.

 
 
Joomla 1.5 Templates by Joomlashack